Rynek DRaaS (disaster-recovery-as-a-service) urośnie blisko 3-krotnie w ciągu 5 lat, z 8,8 mld dol. w 2022 r. do 23,5 mld dol. do 2027 r., przy średniej rocznej stopie wzrostu 21,6 proc. – prognozuje MarketsandMarkets.

Wydatki na te usługi zdaniem analityków idą w górę głównie przez potrzebę obniżenia całkowitego kosztu posiadania przez organizacje, zaoszczędzenia czasu zespołów IT, które mogą koncentrować się na innych zadaniach. Ważny jest też większy niż wcześniej nacisk na utrzymanie ciągłości biznesowej przez MŚP.

Analitycy przewidują, że segment kopii zapasowych i przywracania danych pozostanie największy pod względem obrotów w najbliższych latach, wskazując na elastyczność takich usług, niższe koszty, szybsze wdrożenia i lepszą ochronę danych.

Właśnie wydatki MŚP na DRaaS powinny rosnąć najszybciej w najbliższych latach (chodzi o firmy liczące mniej niż 1 tys. pracowników). MarketsandMarkets uzasadania tę prognozę tym, że małe i średnie przedsiębiorstwa muszą zmagać się z wyzwaniami związanymi z budżetem, umiejętnościami i skalowalnością. Aby przezwyciężyć te problemy, przyjmują model pay-as-you-go – stwierdzono.