Grupa Symfonia kupuje spółkę HRtec z Gdyni, która specjalizujące się w tworzeniu chmurowego oprogramowania do zarządzania i automatyzacji procesów HR. Działa od blisko 20 lat. Jak twierdzi, współpracuje z firmami ze wszystkich segmentów i branż. Ma klientów zarówno w korporacjach, jak i w MŚP i sektorze publicznym. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Symfonia deklaruje, że dąży do osiągnięcia pozycji lidera wśród dostawców oprogramowania biznesowego dla MŚP w Polsce. Zakup HRtec to kolejny krok na drodze do realizacji tej strategii.

Firma pod marką Symfonia działa od ub.r. Do rebrandingu doszło po przejęciu polskiego oddziału brytyjskiej grupy Sage, który został kupiony przez fundusz Mid Europa Partners za ok. 340 mln zł.  

To już kolejny zakup

Symfonia przejęła już m.in. Reset2.pl, producenta oprogramowania kadrowo-płacowego oraz Cloud Planet i powiązaną z nią spółkę Skanuj.to, producentów i dostawców chmurowej platformy do obsługi mikro i małych przedsiębiorstw oraz biur rachunkowych.

Tym samym z rozwiązań grupy Symfonia korzysta już – według danych firmy – ponad 50 tys. klientów.

Jak zapowiedziano połączenie doświadczeń Symfonii, HRtec i Reset2.pl pozwoli na stworzenie oferty oprogramowania do obsługi pracowników – od kadr i płac po zarządzanie procesami HR.