Warszawski producent gier Movie Games podpisał umowę inwestycyjną z Robertem Lewandowskim i Filipem Szklarzewskim. Wspólnie utworzą spółkę akcyjną, zajmującą się produkcją gier o tematyce sportowej. Na mocy umowy znany piłkarz stanie się jej udziałowcem. Filip Szklarzewski obejmie funkcję prezesa. Spółka do września ma dołączyć do grupy Movie Games.

Kontrakt określa szczegóły zaangażowania kapitałowego oraz wzajemne prawa i obowiązki stron w ramach wspólnego przedsięwzięcia. Nie ujawniono detali.

„Rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi” – mówi Robert Lewandowski.

„Tego jeszcze nikt nie robił”

„Wszystkie najpopularniejsze gry piłkarskie skupiają się na kluczowych 90 minutach. My chcemy przedstawić pozostałe 22 i pół godziny oczekiwania na to wydarzenie. Takich gier, luźno inspirowanych formą popularnych seriali dokumentalnych o zespołach piłkarskich i nie tylko pokazujących historie zza kulis jeszcze nikt nie robił, co stawia nas w bardzo uprzywilejowanej pozycji” – przekonuje Filip Szklarzewski.

Powołuje się na przykład ogromnego – według niego – zainteresowania produkcją dotyczącą ligi NBA.

Movie Games po raz pierwszy spróbuje powalczyć o klientów w biznesie gier sportowych wideo. W tym sektorze zdominowanym przez duże studia zdaniem współzałożycieli nowej firmy jest miejsce na podmiot dostarczający mniejsze produkcje.

Movie Games SA to spółka założona w 2016 r. Obecnie zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w oddziałach firmy w kilku regionach kraju.

Jednostkowo Movie Games w 2019 r. osiągnęła 4,5 mln zł przychodów wobec 3,9 mln zł w 2018 r. Miała 1 mln zł zysku na sprzedaży (2018 r.: 622 tys. zł) oraz przeszło 0,8 mln zł zysku netto (2018: ponad 0,5 mln zł).