W dniu giełdowego debiutu spółki, 12 października, 5 członków rady dyrektorów Allegro.eu złożyło rezygnacje – poinformowała spółka. Są to Danielle Arendt-Michels, Gautier Laurent, Séverine Michel, Cédric Pedoni i Gilles Willy Duroy.

Allegro.eu to zarejestrowana w Luksemburgu spółka akcyjna, która weszła na warszawski parkiet. Jej CEO pozostaje François Nuyts, który zarządza grupą od 2018 r.

Spośród dyrektorów wykonawczych nadal sprawuje swoją funkcję także CFO Allegro, Jonathan Eastick (od 2018 r.).

Nowe powołania wręczono 1 września 2020 r. Obaj menedżerowie są także w zarządach Allegro i Ceneo.

W radzie dyrektorów Allegro.eu menedżerem z polskim rodowodem jest Paweł Padusiński, który kierował procesem zakupu platformy e-commerce przez Mid Europa Partners (jeden z trzech funduszy, który kupił Allegro od Naspersa w 2017 r.). Z Mid Europa jest związany od 2005 r. Wcześniej pracował w dziale finansów korporacyjnych PricewaterhouseCoopers w Warszawie.

Wśród dyrektorów niewykonawczych w radzie przewodniczącym jest Darren Huston, były szef Booking.com, wcześniej związany m.in. z Microsoftem.

Rady nadzorcze rozwiązane

W dniu 12 października br. rozwiązano rady nadzorcze poznańskiej spółki Allegro sp. z o.o. oraz spółki Ceneo (największa w kraju porównywarka cen należy do grupy od 2006 r.). Wszyscy członkowie rad nadzorczych obu firm przestali pełnić swoje funkcje.