Zarząd Komsa AG przeprowadza reorganizację w spółce zależnej Komsa Polska. Do zarządu powołano Dominika
Kaczmarka
, który ze skutkiem natychmiastowym przejął odpowiedzialność za dział dystrybucji. Działem finansowym pokieruje Magdalena Gut.

Nowy duet zastąpi dyrektorów od wielu lat związanych z firmą: CEO Krzysztofa Olszewskiego oraz CFO Pawła Gołębiowskiego.

Dominik Kaczmarek pracuje w Komsa Polska od 2020 r. na stanowisku Head of Sales and Product Management.

Wcześniej był związany z Also jako Supply Services Director (2015 – 2020), zajmując się m.in. tworzeniem i optymalizacją procesów zarządzania partnerami i strukturą organizacyjną, oraz budową i rozwojem kanałów sprzedaży.
Poprzednio pracował w przejętym przez Also PC Factory, pełniąc rolę Commercial Director (2010 – 2015). Ponadto 5 lat spędził w Vobisie na stanowisku Business Unit Manager (2005 – 2010), kierując zespołem odpowiedzialnym za ofertę dla ponad 2 tys. sklepów detalicznych.

Magdalena Gut pracowała wcześniej w wielu firmach średniej wielkości oraz start-upach, gdzie odpowiadała za finanse.

Komsa chce umocnić się w segmencie IT

Z komunikatu firmy wynika, że Komsa znana przede wszystkim z dystrybucji rozwiązań mobilnych zamierza mocniej powalczyć o rynek dystrybucji IT.

„Komsa Polska zamierza wykorzystać dobrą pozycję na polskim rynku w sektorze dystrybucji produktów mobile, aby dołączyć do rozwijającego się segmentu IT. Ściślejsza współpraca ze spółką matką umożliwi sprawniejszą obsługę międzynarodowych producentów z branży ICT oraz wykorzystanie efektu synergii w zakresie operacyjnym” – komunikuje spółka w związku ze zmianą w zarządzie.

Poinformowano o planach zwiększania zatrudnienia, szczególnie w działach sprzedaży, zarządzania produktem oraz w działach wsparcia.

„Świadomie zdecydowaliśmy się na dwuosobowe kierownictwo, aby wspierać współpracę interdyscyplinarną” – informuje Pierre-Pascal Urbon, CEO i CFO Komsa.

„Nowe struktury współpracy zostaną zastosowane także podczas tworzenia kolejnych spółek zagranicznych grupy Komsa” – dodaje.

Rozstanie z firmą po 18 latach

Obaj odchodzący menedżerowie byli związami z Komsą od około 18 lat.

Krzysztof Olszewski był CEO od kwietnia 2019 r., a w 2016 r. wszedł do zarządu. W Komsie pracował wcześniej także w latach 1999 – 2012, awansując na kolejne stanowiska kierownicze. W międzyczasie, w latach 2014 – 2016, pełnił obowiązki dyrektora zarządzającego Action Europe (nie istniejącej już niemieckiej spółki Action SA).

Paweł Gołębiowski był dyrektorem finansowym Komsy nieprzerwanie od 2003 r.