Intel konsoliduje grupy produkcyjne, operacyjne i łańcucha dostaw. Wyznacza nowych liderów – informuje amerykański CRN.

Zmiany są związane z realizacją strategii IDM 2.0, która ma umożliwić Intelowi odzyskanie pozycji rynkowej z minionych lat. Jak to określił CEO Pat Gelsinger firma ma być liderem w każdej kategorii produktów.

Z Samsunga do Intela

Powołano dyrektora odpowiedzialnego za rozwój biznesu Intel Foundry Services. Został nim Hong Hao, były szef Samsunga odpowiedzialny za produkcję półprzewodników w Ameryce Północnej.

Intel Foundry Services to jednostka, która ma produkować czipy na zlecenie zewnętrznych klientów.

Z dwóch grup jedna

W ramach zmian scalono grupę Manufacturing and Operations i Global Supply Chain w nową organizację o nazwie Manufacturing, Supply Chain and Operations.

Jest to kolejna reorganizacja łańcucha dostaw, produkcji i grup operacyjnych Intela po restrukturyzacjach w październiku 2018 r. i lipcu 2020 r.

Scalenie ma m.in. przyspieszyć czasy reakcji na potrzeby klientów, co jest szczególnie istotne w czasie zwiększonego popytu na produkty Intela.

Szef nowej grupy produkcyjnej

Nową grupą produkcyjną pokieruje Keyvan Esfarjani, który wcześniej zarządzał produkcją i operacjami. Będą mu podlegać wszyscy obecni globalni szefowie łańcucha dostaw, produkcji i operacji Intela.

Randhir Thakur, który był dyrektorem ds. łańcucha dostaw Intela, objął rolę prezesa Intel Foundry Services.

Według wewnętrznej notatki firmy zmiany mają na celu zwiększenie wewnętrznych zdolności produkcyjnych i wykorzystania zewnętrznych fabryk dla niektórych produktów.

Korporacyjne planowanie pod dowództwem weterana

Powstanie nowa grupa Corporate Planning Group, w ramach grupy ds. sprzedaży i marketingu. Połączy Business Management Group, Global External Manufacturing and Sourcing Group oraz zasoby planowania dalekiego zasięgu.

Jej szefem będzie Stuart Pann, weteran Intela, który spędził w firmie 33 lata do 2014 r.. Ostatnio był dyrektorem generalnym Bossa Nova, zajmującej się handlem detalicznym, a wcześniej dyrektorem ds. łańcucha dostaw w HP.

Ponadto globalne grupy łańcucha dostaw zostaną dostosowane do Intel Foundry Services.

Źródło: CRN USA