Allegro podpisało umowę najmu 26 tys. mkw. powierzchni biurowej brutto (24,6 tys. mkw. netto) w kompleksie Nowy Rynek w Poznaniu. Firma zajmie 10 pięter w jednym z budynków. Przeprowadzka ruszy w czerwcu br. Kontrakt umożliwia dalsze poszerzenie powierzchni do 29,7 tys. mkw. Jest to największa transakcja w historii rynku poznańskiego.

Tym samym Allegro wynajęło w 2020 r. łącznie 44,3 tys. mkw. powierzchni biurowej (oprócz siedziby w Poznaniu także nowe biura w Warszawie i Krakowie), co jest jednym z największych najmów w Polsce – informuje firma doradcza Cresa, która reprezentowała Allegro podczas negocjacji wszystkich umów najmu.

Blisko 1 tys. nowych pracowników w 2021 r.

Allegro ma swoją siedzibę w Poznaniu, a biura w Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i Krakowie. Obecnie firma zatrudnia ponad 2,5 tys. osób. W 2021 r. zamierza powiększyć załogę o kolejne 950 osób – według ISBNews.

W III kw. 2020 r. Allegro osiągnęło 928,7 mln zł przychodów, o 50 proc. więcej niż przed rokiem.

W tym tygodniu Allegro zapowiedziało uruchomienie serwisu e-commerce B2B: Allegro Biznes. Jego start przewidziano w lutym br. Tym samym największa w kraju platforma e-handlu ostrzy sobie zęby na rynek zakupów firmowych online, szacując jego wartość w 2021 r. na 340 mld zł (ok. 10 razy więcej niż w segmencie konsumenckim).