Red Hat kupi Stackrox, start-up założony w 2014 r. To strategiczne przejęcie dla koncernu – natywne rozwiązania zabezpieczające kubernetes młodej firmy zostaną zintegrowane z platformą kontenerową Red Hat OpenShift, uzupełniając portfolio o kluczowe funkcje ochrony. Ma także zostać zachowane wsparcie Stackrox dla innych platform, w tym największych dostawców chmury publicznej.

Zakup wpisuje się w strategię chmury hybrydowej IBM. Red Hat został kupiony przez Big Blue w 2019 r. za 34 mld dol. Największe przejęcie w historii IBM ma przyspieszyć rozwój strategii chmury hybrydowej, na której firma zamierza skoncentrować się w kolejnych latach. Temu służy m.in. oddzielenie od IBM biznesu usług infrastrukturalnych.

„Kubernetes stał się de facto systemem operacyjnym aplikacji natywnych dla chmury i środowiska chmury hybrydowej” – twierdzi CEO Stackrox. Wyjątkowość rozwiązań firmy ma polegać na ich ścisłej integracji z kubernetes.

Red Hat twierdzi, że przejęcie pozwoli firmie wzmocnić, uprościć i uczynić bardziej spójnymi zintegrowane zabezpieczenia w całym portfolio otwartej chmury hybrydowej.