Ceneo.pl ogłosiło nowe rankingi najlepszych e-sklepów.

W kategorii „Technologia” (IT, mobile, foto) w „Rankingu Zaufanych Sklepów 2020” numerem 1 okazał się e-sklep eukasa.pl, prowadzony przez chorzowską spółkę Eurocomm PL. Kolejne miejsca zajęli: AB Foto oraz Cyfra.eu.

Według Ceneo o kolejności w rankingach decydują wyniki ankiet konsumenckich. Zwycięzcy są wybierani „spośród sklepów, które uzyskały najlepsze wyniki w ankiecie pozakupowej, wypełnianej przez klientów. Podstawą oceny każdego sklepu biorącego udział w rankingu będą opinie użytkowników, którzy kompleksowo weryfikują: jakość obsługi klienta oraz przebieg transakcji – od zakupu do odbioru produktu” – informuje Ceneo.pl.

Z dzisiejszej perspektywy zaskakująco prezentuje się ubiegłoroczny ranking w kategorii „Technologia”: eMag, x-kom i Bestcena. Zatem na topie znalazł się e-sklep, który w tym roku zwinął działalność, a jego końcowi towarzyszyły często opinie konsumentów dalekie od zaufanych.

Z kolei Bestcena.pl w br. rozgłos zawdzięczała kontroli skarbówki ws. VAT i ujawnieniem, iż oferowała klientom nie sprzedaż lecz wynajem sprzętu, co zainteresowało UOKiK, który zapowiedział analizę regulaminu i zasad działania m.in. Bestcena.pl w efekcie – jak informował – skarg konsumentów.