Radosław Góralczyk został Business Unit Managerem PC Systems w Tech Data Polska. Jego główne obowiązki to rozwój sprzedaży laptopów, komputerów i monitorów, kierowanie zespołem PC Systems, współpraca z dostawcami, rozwój sieci partnerów, współpraca z zespołem marketingu.

Radosław Góralczyk karierę rozpoczął w 2006 r. w ABC Dacie. W latach 2007 – 2015 jako Sales Manager odpowiadał  za rozwój partnerów MŚP i retail.

W 2015 r. objął w ABC Dacie (później Also Polska) stanowisko dyrektora sprzedaży i przez 5 lat kierował sprzedażą dystrybutora na lokalnym rynku. W 2020 r. dołączył do zespołu Fujitsu Technology Solutions, gdzie odpowiadał za współpracę z dystrybutorami.  

W Tech Dacie za główne cele stawia sobie zwiększenie udziału firmy w rynku dystrybucyjnym w obszarze PC Systems oraz wzrost liczby partnerów biznesowych.

 „Radosław Góralczyk to kolejny cenny nabytek dla Tech Data na przestrzeni ostatnich kilu miesięcy, z którym, nie ukrywam, wiążę szczególnie duże nadzieje” – przyznaje Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data, Polska. Docenia osiągnięcia menedżera.

„Jego ogromne, poparte sukcesami doświadczenie w zakresie rozwoju kanałów sprzedaży, umiejętność kierowania zespołem oraz konkretna wizja tego, co chce osiągnąć, są komplementarne z aktualnymi potrzebami naszej organizacji” – twierdzi szef Tech Daty w Polsce.

Radosław Góralczyk ukończył Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Radosław Góralczyk raportuje do Marcina Rucińskiego, Sales and Product Marketing Directora w Tech Data Polska.

Przypomnijmy, że w tym roku do zespołu Tech Daty dołączyli już:

Kornelia Szlósarczyk, która objęła stanowisko AWS Business Development Manager.

Norbert Chmielewski jako Key Account Manager.

Paweł Wójcik, Business Development Manager Lenovo PCG.