Prace modernizacyjne przewidziano na 6 miesięcy, a świadczenie usług gwarancyjnych i serwisowych do końca października 2017 r. Qumak zmodernizuje dla ZUS-u serwery IBM Power do wersji 7+ oraz macierze IBM Storvize V7000. Celem jest m.in. zwiększenie wydajności przynajmniej do 230 tys. SAPS (SAP Application Performance Standard) – jednostek pomiaru wydajności stosowanych w środowisku SAP.

Modernizacja macierzy pozwoli z kolei na zwiększenie pamięci podręcznej i wydajności procesorów oraz bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni dyskowej dzięki kompresji danych. Umożliwi również monitoring infrastruktury i zwiększenie skalowalności systemu pamięci masowych (do 20 półek na kontroler).

Integrator odpowiada również za proces migracji danych z partycji logicznych na zmodernizowane serwery i pamięci masowe.
 
Umowa z ZUS-em to kolejny kontrakt Qumaka w ostatnim czasie. W kwietniu spółka w konsorcjum z Matic’iem podpisała umowę na dostarczenie infrastruktury w nowej serwerowni Wojskowej Akademii Technicznej za 16,3 mln zł netto.