Quest Dystrybucja sp. z o.o. zmienia nazwę na QDP sp. z o.o.

Quest Dystrybucja działa na polskim rynku oprogramowania od 2004 r. Zaczynała jako wyłączny przedstawiciel i dystrybutor Quest Software. W ciągu kilkunastu lat firma nawiązała jednak współpracę z nowymi partnerami i dostawcami (m.in. Cymulate, Secret Double Octopus, Sasa Software, CA/Broadcom).

„Dziś jesteśmy zupełnie inną firmą niż kilkanaście lat temu. Zmieniła się nie tylko nasza oferta, ale też kierunek rozwoju. Nazwa Quest Dystrybucja nie oddawała już tego, czym spółka zajmuje się dzisiaj” – komentuje prezes Ireneusz Medyński.

Spółka stała się dostawcą rozwiązań ICT, integrującym systemy w obszarach zarządzania operacjami i rozwoju IT oraz cyberbezpieczeństwa, współpracując bezpośrednio z producentami.

Jak informuje, obecnie jej klientami jest 1 tys. firm w różnych sektorach gospodarki.

W 2020 r. Quest Dystrybucja osiągnęła 14,2 mln zł przychodów i 1,1 mln zł zysku netto (wobec 13,2 mln zł i 1,6 mln zł w 2019 r.).

Pozostanie ścisła współpraca z Quest

QDP planuje dalsze poszerzanie oferty, współpracę z nowymi dostawcami oraz rozwój usług profesjonalnych. Niemniej zapowiada, że nadal będzie ściśle współpracować ze swoimi wieloletnimi partnerami – Quest Software i One Identity.


Wraz z rebrandingiem zmieni się adres strony www na www.qdp.com.pl. Numery telefonów i adres spółki pozostają bez zmian.