Dzięki takiej innowacji zarówno klienci, jak i partnerzy producenta nie muszą zdobywać specjalnych kompetencji, aby zrealizować wdrożenie do końca. Rozwiązanie udostępniono także w języku polskim.

Oprogramowanie jest obsługiwane poprzez przeglądarkę internetową. Może być zainstalowane zarówno na serwerach klienta, jak też w chmurze oferowanej przez Qualiac. Licencje na użytkowanie nie są ograniczone czasowo, a w cenie utrzymania są aktualizacje. Producent deklaruje, że zwrot z poniesionej inwestycji w to oprogramowanie następuje w okresie znacznie krótszym, niż w przypadku systemów konkurencyjnych. 

Za rozwój biznesu w Polsce oraz wprowadzanie nowych rozwiązań odpowiada Maciej Szczytkowski, dyrektor zarządzający Qualiac Polska. Jak powiedział nam podczas premierowej konferencji, już wkrótce w Polsce wprowadzony zostanie model partnerski, taki jak we Francji. 

 Szukamy kilku zaangażowanych partnerów, który będą chcieli nauczyć się tego systemu i wspierać nas w jego wdrażaniu i utrzymaniu u klientów. Partnerzy mogą zarabiać przede wszystkim na usługach oraz marży za odsprzedane licencje. Deklarujemy dla nich pełne wsparcie, ale jednocześnie muszą oni być świadomi, że system ten został skonstruowany tak, aby mógł funkcjonować z jak najmniejszym zaangażowaniem konsultantów. Nie ma potrzeby jeździć do klienta tylko po to, żeby zmienić mu format daty w dokumencie – podkreślał Maciej Szczytkowski.

Według przedstawicieli producenta klientami nowego rozwiązania mogą być głównie firmy, które szybko rosną i muszą uporządkować procesy związane z działalnością biznesową. Na start, w ramach oferty promocyjnej, dostępne są dodatkowe rabaty dla pierwszych klientów. Na razie w Polsce z oprogramowania Qualiac ERP korzysta kilka oddziałów firm francuskich w ramach umowy globalnego wsparcia. Producent liczy też na firmy, które chcą migrować z obecnie posiadanego rozwiązania. – Czasami za koszt utrzymania dotychczasowego systemu ERP możliwe jest wdrożenie całego pakietu Qualiac – twierdzi Maciej Szczytkowski.

Qualiac we Francji działa od 1979 r. Firma w 2010 r. rozpoczęła działalność także za granicą, a w tym roku w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.