Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia wybrało ofertę na dostawę macierzy dyskowych wraz z oprogramowaniem i rozbudowę przełącznika SAN HP SN8000B.

Oferty złożyli: warszawska spółka ITT-Pro o wartości 9,84 mln zł brutto oraz Advatech z Wrocławia (10,98 mln zł).

CSIOZ przygotowało na sfinansowanie zamówienia 11 mln zł brutto. Jako wykonawcę wskazało Advatech.

Kryterium wyboru stanowiły: cena (60 proc.), rozmiar pamięci cache kontrolerów macierzowych (10 proc.), pojemność modułów flash NVMe (10 proc.) i licencja wirtualizacji zewnętrznych zasobów (10 proc.).

Advatech uzyskał 93,78 pkt. W przypadku ITT-Pro oprócz 60 pkt za cenę CSIOZ w pozostałych kryteriach nie przyznał spółce żadnego punktu.

Wykonawca ma 40 dni roboczych na wykonanie zamówienia od podpisania umowy. Musi zapewnić również 3-letnią gwarancję.

Macierze flash 1 PB

Zamówienie obejmowało dwie macierze z NVMe Flash i/lub SSD o pojemności minimum 1 PB. Wymagano dostarczenia co najmniej 48 dysków/modułów flash w technologii NVMe o pojemności minimum 7,68 TB każdy. Pozostałymi dyskami musiały być SSD o pojemności minimum 7,68 TB każdy. Wymagano też m.in. rozbudowy macierzy do co najmniej 2100 dysków. Do tego 4 kontrolery (każdy z co najmniej 2 procesorami 12-rdzeniowymi) pracujące w trybie active-active/ dual-active z możliwością rozbudowy do minimum 8 kontrolerów. Oczekiwano też m.in. wsparcia dla VSphere.

Przełącznik SAN miał zostać rozbudowany poprzez 48-portową kartę blade 16Gb.

Odwołania

W trakcie postępowania odwołania złożyli Niver i IRS (Image Recording Solutions). Niver argumentował m.in., że specyfikacja wskazuje na jeden model macierzy. IRS wskazywał na naruszenie zasady równości i uczciwej konkurencji m.in. poprzez określenie przedmiotu zamówienia.