Resort sprawiedliwości oprócz nowych firewalli wdroży także urządzenia brzegowe UTM. Zamawia dwa UTM-y wraz z asystą techniczną. Zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia nieco ponad 4,7 mln zł.

Jedyną ofertę złożyła warszawska spółka Ventus Communications proponując realizację zamówienia za 4,48 mln zł.

Sprzęt ma zostać dostarczony do siedziby Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie. Wymagana przepływność w ruchu full-duplex to nie mniej niż 27 Gbit/s dla kontroli firewalla z włączoną funkcją kontroli aplikacji (NGFW), minimum 15 Gbit/s dla kontroli zawartości Threat Protection/Threat Prevention i obsługa nie mniej niż 32 mln jednoczesnych połączeń. UTM musi obsługiwać 4094 znaczników VLAN i nie mniej niż 250 wirtualnych routerów, mieć możliwość wykrywania co najmniej 8,5 tys. różnych aplikacji.

Urządzenia muszą współpracować z oprogramowaniem Check Pointa posiadanym przez ministerstwo. Obecnie używa ono sprzętu tej marki.

Wykonawca ma ponadto zapewnić asystę techniczną przez 4 lata. Czas naprawy awarii krytycznej powinien mieścić się w zakresie 4-6 godz. a niekrytycznej 8-16 godz. (plus w obu przypadkach jest najwyżej 1 godz. na reakcję na zgłoszenie).

Jeśli integrator nie wyrobi się w tym terminie, resort zastrzega sobie prawo bez wyroku sądu wypożyczyć, zainstalować i uruchomić urządzenie zastępcze, a kosztami naprawy obciążyć wykonawcę, zachowując jednocześnie prawo do żądania kary umownej i odszkodowania.