Centrum Zakupów dla Sądownictwa ponownie wybrało ofertę konsorcjum KBJ i T Systems Polska w megaprzetargu na dostawę oprogramowania SAP-a dla sądów i Ministerstwa Sprawiedliwości, wraz z usługami towarzyszącymi.

Wartość oferty to 176,1 mln zł brutto. Budżet resortu na realizację zamówienia wynosił 167,3 mln zł. Postępowanie ogłoszono w końcu września ub.r.

Po raz pierwszy konsorcjum KBJ jako wykonawcę wybrano w listopadzie ub.r. Drugą ofertę, złożoną przez konsorcjum S&T Services Polska i Zalaris Polska, o wyraźnie niższej cenie (158,2 mln zł), odrzucono, uzasadniając to m.in. błędami w obliczeniu ceny.

S&T Services Polska i Zalaris Polska odwołali się do KIO. Wykonując wyrok izby ze stycznia br. unieważniono wybór wykonawcy i dokonano ponownej oceny ofert. Jednak CZS konsekwentnie i tym razem odrzucił ofertę S&T Services, wskazując na konsorcjum KBJ jako zwycięzcę w przetargu.

Dlaczego odrzucono ofertę konsorcjum S&T Services

Centrum Zakupów dla Sądownictwa uzasadnia, że oferta konsorcjum S&T Services jest niezgodna z warunkami zamówienia (art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp).

Wskazuje, że zawiera błędy w obliczeniu ceny (art. 226 ust. 1 pkt 10) ustawy Pzp) oraz rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, a złożone przez wykonawcę wyjaśnienia wraz z dowodami nie uzasadniają podanej w ofercie stawki (art. 226 ust. 1 pkt 8) w zw. z art. 224 ust. 6 ustawy Pzp).

Jednostka resortu sprawiedliwości twierdzi ponadto, że odrzucona oferta została złożona w warunkach czynu nieuczciwej konkurencji, w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (art. 226 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp).

Planowany okres realizacji umowy ramowej wynosi 48 miesięcy. Przedmiotem umów wykonawczych będzie dostarczanie wszystkich typów oprogramowania SAP-a wraz z udzieleniem licencji, wsparcie w standardzie SAP Enterprise Support i usługi doradcze.