Trwa postępowanie na dostawę wydajnych zestawów mobilnych wraz z oprogramowaniem i gwarancją dla resortu finansów.

Zamówienie podstawowe obejmuje w sumie 263 zestawy trzech typów, oraz 264 zestawy w opcji, czyli w sumie blisko 530 szt.

Centrum Informatyki Resortu Finansów na realizację zamówienia podstawowego przeznaczyło 2,9 mln zł brutto. Kwoty w ofertach są niższe od tego limitu. Z tym że łącznie z opcją przekraczają 4 mln zł.

Zestawienie złożonych ofert

Jaki sprzęt jest potrzebny

Służby finansowe potrzebują najwięcej zestawów typu 1 (230 szt. w zamówieniu podstawowym plus 230 szt. w opcji).

Wymagane są tutaj 14-14,5-calowe laptopy Full HD lub WUXGA z matową matrycą, z CPU o wydajności co najmniej 11 tys. pkt w teście PassMark, min. 16 GB RAM, SSD NVMe min. 480 GB z MTBF min. 1,5 mln godz., ze zintegrowanym układem graficznym obsługującym ekrany o rozdzielczości min. QHD. Oczekiwany system operacyjny to Windows 10 Pro lub 11 Pro z możliwością downgrade’u do „dziesiątki”.

W zestawie musi znaleźć się stacja dokująca producenta oferowanego laptopa, podłączana poprzez port USB 3.x lub Thunderbolt w wersji min. 3.

Kryteria wyboru wykonawcy to cena (60), dostarczenie laptopów spełniających wymagania normy TCO lub równoważnej (30) i termin dostawy (10). Maksymalny termin dostawy to 45 dni.