LG Electronics stworzył komputer przenośny Digital iPad przeznaczony do bezprzewodowej transmisji danych w Internecie i odtwarzania plików multimedialnych. iPad ma procesor StrongARM 200 MHz firmy Intel (w przyszłości będzie zastąpiony procesorem 400 MHz), pozwala na transmisję danych do 10 Mbps w sieci bezprzewodowej LAN i może być również podłączony do stacjonarnego komputera PC. Zgodnie z polityką firmy podstawowy system operacyjny urządzenia to Linux. Pamięć Digital iPad można uzupełnić o kartę flash w celu przechowywania większej ilości plików multimedialnych.
Digital iPad w przyszłości ma również kontrolować sprzęt w ramach sieci domowych, np. lodówkę czy kuchenkę mikrofalową. Inne funkcje Digital iPad to obsługa poczty elektronicznej, edytor tekstu, transmisja plików wideo i MP3, wideotelefon i nawigacja samochodowa. Digital iPad ma ekran dotykowy, który rozpoznaje język angielski i koreański. Wkrótce funkcje urządzenia zostaną uzupełnione również o możliwość rozpoznawania mowy.
LG zapowiada też wprowadzenie na rynek urządzeń AGD współpracujących z iPadem. Stosując bezprzewodową komunikację będzie można zdalnie rozmrozić lodówkę lub zorientować się w zgromadzonych w niej zapasach. Pierwsze urządzenia mają pojawić się w sprzedaży w kwietniu, a sam iPad – w drugiej połowie tego roku.