D-Link zapowiedział wprowadzenie na rynek nowej generacji przełączników Smart. Urządzenia trzeciej generacji z serii DES-1210 są wyposażone w dwadzieścia cztery lub czterdzieści osiem portów 10/100 oraz po dwa combo 1000Base-T/SFP i 1000Base-T.

Porty łączy nadrzędnych (uplink) umożliwiają szybkie połączenie z rdzeniem sieci i zapewniają wydajne linki do serwerów lub końcówek sieciowych. Funkcja agregacji kilku gigabitowych łączy uplink pozwala na stworzenie nadmiarowych szybkich połączeń z farmą serwerów przedsiębuiorstwa.

Przełączniki Smart III z serii DES-1210 nie mają wentylatorów. Model DES-1210-28P jest wyposażony w funkcję zasilania przez Ethernet (PoE). Zasilanie w dowolnym porcie można wyłączyć w czasie określonym przez administratora.

Program SmartConsole Utility wykrywa przełączniki działające w tym samym segmencie sieci.

Dzięki temu można wprowadzać ustawienia początkowe w wielu przełącznikach bez zmieniania adresów IP komputerów i uaktualniać oprogramowanie w wielu urządzeniach jednocześnie.

Ochronę przed zagrożeniami internetowymi zapewnia funkcja filtrowania z użyciem listy kontroli dostępu (ACL) – dopuszcza lub blokuje ruch na podstawie adresów MAC i/lub IP. Ponadto mechanizm 802.1x blokuje dostęp do sieci nieuprawnionym użytkownikom.

Przełączniki mają także funkcje: Auto Voice VLAN, potrzebną przedsiębiorstwom, które chcą wdrożyć rozwiązania VoIP, Loopback Detection (LBD) – wykrywa pętle w sieci ethernet i zapobiega zablokowaniu się sieci, diagnozowania kabli. Seria DES-1210 umożliwia administratorowi kliknięcie przycisku pomocy online w interfejsie GUI i połączenie ze stroną internetową pomocy technicznej i podręcznikiem użytkownika.

 

Urządzenia są już w cenniku grudniowym producenta, a w regularnej sprzedaży pojawią się na przełomie stycznia i lutego.