Tieto kupuje Evry za 1,2 mld euro. Powstanie europejski gracz na rynku konsultingu i integracji IT, oferujący oprogramowanie, usługi, rozwiązania chmurowe. Łączne obroty obu podmiotów wynoszą blisko 3 mld euro.

Tieto to fińska firma specjalizująca się w oprogramowaniu i usługach, oferuje m.in. doradztwo, rozwiązania branżowe, usługi rozwoju aplikacji, wsparcie w transformacji chmurowej, rozwiązania oparte na danych (analityka, sztuczna inteligencja), usługi zarządzane i integrację. Jej klientami są głównie duże firmy, m.in. z branży finansowej, telekomunikacyjnej, handel detaliczny, energetyka, opieka zdrowotna i administracja. Tieto jest obecne w blisko 20 krajach, w tym w Polsce. Zatrudnia 15 tys. osób.

Evry to norweski integrator specjalizujący się w szerokim zakresie usług, od centrów danych poprzez aplikacje biznesowe, bezpieczeństwo informatyczne, po wdrożenia systemów IT i sztuczną inteligencję. Ma 8,8 tys. pracowników. W ub.r. przejął Findwise, specjalistę od usług analitycznych i big data, który ma oddział w Polsce.

Według zapowiedzi połączone organizacje zamierzą zmniejszyć koszty o 75 mln euro. Jednym ze sposobów będzie redukcja zatrudnienia.