Scansource przejmuje Intelisys Global. Jest to dystrybutor specjalizujący się w usługach w zakresie telekomunikacji i współpracy. Rozpoczął działalność w USA w 1994 r. Ma 2,6 tys. partnerów.

Dzięki zakupowi międzynarodowy VAD wszedł na rynek chmurowych usług telekomunikacyjnych z ofertą UCaaS (zintegrowana komunikacja jako usługa) dla partnerów. W celu wzmocnienia tego biznesu Scansource powołał nowego wiceprezesa odpowiedzialnego za chmurę i usługi. Został nim Paul Emery, związany od 12 lat z firmą. Zajmie się zarządzaniem systemami, procesami i oprogramowaniem w obszarze chmury i UCaaS. Scansource podaje, że w USA małe i średnie firmy wydają na usługi telekomunikacyjne 150 mld dol., z tego ok. 10 proc. jest kupowana pośrednio, co tworzy duży i rosnący rynek dla takich rozwiązań.

Według Market and Trends rynek zintegrowanej komunikacji jako usługi (UCaaS) do 2021 r. osiągnie na świecie wartość 28,69 mld dol. wobec 17,35 mld dol. Oznacza to średni roczny wzrost o 10,6 proc.

Zgodnie z umową początkowa cena zakupu Intelisys wynosi blisko 84 mln dol., do tego dochodzą wypłaty z zysku w ciągu następnych czterech lat. Spółka osiągnęła dwucyfrowy wzrost przychodów netto i EBITDA, który ma być kontynuowany w ciągu czteroletniego okresu. W pierwszym roku po zamknięciu transakcji przychody netto Intelisys mają wynieść ponad 34 dol., przy szacowanej marży EBITDA 45 – 50 proc.