Veeam Software ogłosił przejęcie Kasten, firmy specjalizującej się w backupie i disaster recovery kubernetes. Cena wyniosła 150 mln dol.

Veeam przytacza dane 451 Research, z których wynika, że prawie trzy czwarte organizacji używa lub planuje zacząć używać kubernetes w ciągu najbliższych dwóch lat. Ocenia, że zmiana ta stwarza ogromne możliwości dla rozwoju ochrony danych w przyszłości.

Przedstawiciel firmy przekonuje, że przejęcie Kasten przygotowuje dostawcę do przejścia klientów na przyjęcie kontenerów w celu ochrony obciążeń natywnych dla kubernetes lokalnie i w środowiskach z wieloma chmurami.

Veeam zaoferuje system do tworzenia kopii zapasowych i mobilności aplikacji kubernetes. Rozwiązania Kasten zostaną zintegrowane z platformą do zarządzania danymi w chmurze, co ma poprawić ochronę danych i znacznie uprościć zarządzanie nimi przez przedsiębiorstwa i przyspieszyć produkcyjne wdrażanie aplikacji kontenerowych.

Kontenery są kluczowym elementem infrastruktury opartej na DevOps i modernizacji aplikacji, a kubernetes stał się dominującą platformą do orkiestracji kontenerów.

Veeam dostrzega strategiczne znaczenie tego środowiska i zarządzania danymi silnie zintegrowanego z kubernetes, oraz znaczenie rozwoju DevOps w celu poprawy jakości, zwiększenia skalowalności i przyspieszenia dostarczania aplikacji przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów zarządzania.