Eaton poszerza przejęcie Tripp Lite na region EMEA. Amerykański producent kupił tę firmę w 2021 r. za 1,65 mld dol. Dostarcza ona produkty infrastruktury centrów danych i zasilania, m.in. UPS-y, przełączniki KVM, szafy serwerowe, produkty do łączności, stacje dokujące i inne, które znacznie poszerzają ofertę przetwarzania brzegowego. Są oferowane pod marką Tripp Lite by Eaton.

Producent przekonuje o korzyściach dla kanału sprzedaży, jakie z akwizycji mają odnieść partnerzy, teraz także w Europie.

„Eaton dzięki przejęciu Tripp Lite, staje się głównym źródłem produktów do zasilania i akcesoriów dla dystrybutorów IT” – twierdzi Jean-Marc Emonet, kierownik ds. marketingu i linii produktów w EMEA.

Dostawca liczy na zapotrzebowanie związane z edge computingiem, w tym m.in. związane z rozwojem systemów wideokonferencyjnych.

„Trend w kierunku pracy hybrydowej w domu i w biurze doprowadził do dużego zapotrzebowania na systemy wideokonferencyjne i nowe typy sal konferencyjnych, które wymagają łączności” – mówi Jean-Marc Emonet. „Dzięki naszemu rozszerzonemu portfolio możemy pomóc dystrybutorom i resellerom wykorzystać tę szansę”.

Sprzedaż Eatona w II kw. 2022 r. wyniosła 5,2 mld dol., podobnie jak przed rokiem, z tym że przychody organiczne wzrosły o 11 proc., a przejęcia dodały o 2 proc, co zostało jedna zniwelowane przez dezinwestycję jednego z obszarów działalności oraz negatywnym wpływem kursów walut.