Symfonia, producent oprogramowania dla biznesu i systemów ERP, przejął 100 proc. udziałów w gdańskiej spółce Cloud Planet oraz powiązanej z nią „Skanuj.to”. 

Tym samym aktualnie w skład Grupy Symfonia wchodzą spółki: Symfonia, Reset2.pl (przejęta we wrześniu 2021 r.) oraz Cloud Planet i „Skanuj.to”. Z oprogramowania tych podmiotów korzysta ponad 50 tys. klientów z MŚP – podaje Symfonia.

Cloud Planet działa od 9 lat. Oprócz „Skanuj.to” jest także twórcą spółki szybkafaktura.pl. Cloud Planet w 2020 r. miała 3,4 mln zł przychodów ze sprzedaży i 0,5 mln zł zysku netto. Firma zatrudnia 22 pracowników.

Oprogramowanie dostarczane przez przejęte podmioty jest przeznaczone do kompleksowej obsługi mikro i małych przedsiębiorstw, zwłaszcza do zarządzania procesami finansowo-księgowymi oraz wsparcia współpracy między księgowymi a przedsiębiorcami. Software jest dostępny w chmurze.

Cloud Planet jest także autorem chmurowej platformy bankowej do obsługi mikroprzedsiębiorstw, wykorzystywanej przez ponad 40 tys. klientów największych banków w Polsce – twierdzi Symfonia. 

Przejęcie Cloud Planet i „Skanuj.to” jest kolejnym krokiem na drodze do budowania pozycji Grupy Symfonia jako lidera na polskim rynku dostawców oprogramowania dla MŚP” – twierdzi Piotr Ciski, prezes Symfonii.

Spółka Symfonia powstała w wyniku przejęcia polskiego oddziału Sage przez fundusz Mid Europa Partners za ok. 340 mln zł. Do rebrandingu doszło w tym roku. Marka Symfonia jest natomiast obecna na rynku od 1995 r. Za czasów Sage biznes ten generował ostatnio rocznie ponad 100 mln zł przychodów.

Nowy właściciel zapowiedział inwestycje w rozwój marki, w tym w produkty, wsparcie klientów, transformację do usług chmurowych oraz w przejęcia.