VMware za 2,7 mld dol. kupi Pivotal Software, spółkę przejętą przez Dell Technologies wraz z EMC w 2016 r.

Pivotal powstał w 2012 r. z inicjatywy EMC i VMware'a, łącząc w jednej organizacji platformy big data i aplikacji chmurowych. Zajmuje się m.in. rozwojem aplikacji korporacyjnych, hostingiem, usługami w zakresie transformacji i doradztwem.

VMware nabędzie również Carbon Black, specjalistę od cyfrowej ochrony opartej na chmurze. Ustalona cena wynosi 2,1 mld dol. Oba przejęcia zostaną sfinalizowane do końca stycznia 2020 r.

WMware będzie wyjątkowy

CEO VMware Pat Gelsinger przekonuje, że zapowiedziane zakupy mają przełomowe znaczenie dla rynku i dla firmy, która stanie się liderem w dziedzinie bezpieczeństwa aplikacji i urządzeń opartych na wielu chmurach. VMware według niego wejdzie do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych dostawców IaaS i PaaS.

„Dzięki obu firmom będziemy jedynym dostawcą oprogramowania, który umożliwi klientom tworzenie, uruchamianie, zarządzanie, łączenie i ochronę dowolnej aplikacji w dowolnej chmurze i dowolnym urządzeniu” – twierdzi Gelsinger.

CEO zapowiada wstrząs
 
Pat Gelsinger twierdzi, że przejęcie Carbon Black "wstrząśnie branżą bezpieczeństwa".

Jego zdaniem połatane pojedyncze rozwiązania do ochrony cyfrowej nie są skuteczne. VMware zamierza dostarczać kompleksową wewnętrzną platformę bezpieczeństwa end-to-end, która będzie chronić przetwarzanie, aplikacje i sieci, od urządzeń do chmury. Zakup Carbon Black według CEO to ważny krok w tym kierunku. Rozwiązania kupionej spółki zostaną zintegrowane w całej ofercie VMware'a.

Dzięki zakupom biznes SaaS i chmury hybrydowej VMware'a ma powiększyć się o 3 mld dol. przychodów w ciągu 2 lat.

Dla porównania w minionym kwartale finansowym, zakończonym w lipcu br., VMware wypracowało 2,44 mld dol. przychodów (+12 proc. r/r).