Acronis przejmuje Cyberlynx, izraelską firmę zajmującą się doradztwem w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jej oferta obejmuje audyty, testy penetracyjne i szkolenia.

Zakup pozwoli Acronisowi poszerzyć ofertę usług bezpieczeństwa. Cena nie została ujawniona. Cyberlynx powstał w 2017 r., ma także oddziały w Europie.

Usługi Cyberlynx zostaną włączone do Acronis Security Services Suite. Dzięki integracji partnerzy powinni uzyskać lepsze wsparcie w ocenie bezpieczeństwa klientów. Poszerzenie oferty o Cyberlynx ma pomóc dostawcom usług zarządzanych współpracujących z Acronisem w transformacji do roli dostawców zarządzanych usług bezpieczeństwa, poprzez szkolenia z zakresu reakcji na incydenty, testy penetracyjne i analizę predykcyjną – przekonuje założyciel i szef Acronisa, Siergiej Biełousow.

Zakup Cyberlynx jest kolejnym w ostatnim czasie przejęciem firmy konsultingowej przez dostawcę rozwiązań bezpieczeństwa. W sierpniu br. Palo Alto Networks kupiło Crypsis Group, która zajmuje się doradztwem w zakresie reagowania na incydenty i zarządzania ryzykiem. Jak wyjaśniano, przejęcie zwiększy potencjał sprzedaży dodatkowej i krzyżowej, jak i pomoże klientom w ograniczeniu skutków naruszeń.