Firma Computaris połączyła się z R Systems. Ma biura w Wielkiej Brytanii, Rumunii, Polsce, Szwajcarii i Mołdawii.

Computaris od ponad 20 lat specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań dla branży telekomunikacyjnej, ale działa też w innych sektorach. Jak zapowiedziano, nadal będzie zajmować się projektami transformacji cyfrowej w różnych branżach.

Firma w swoich europejskich lokalizacjach kontynuuje działalność pod nazwą R Systems. W Polsce oprócz Warszawy ma biuro w Białymstoku. Computaris Polska w 2019 r. osiągnął blisko 12 mln zł przychodów ze sprzedaży i 0,6 mln zł zysku netto.

„Jesteśmy nadal tym samym zespołem, skupionym na istniejących projektach i wieloletnich klientach zarówno w Polsce, jak i na świecie” – zapewnia Piotr Walicki, dyrektor krajowy R Systems w Polsce.

R Systems z siedzibą w Kalifornii dostarcza usługi związane m. in. z przetwarzaniem danych w chmurze, automatyzacją procesów oraz uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją. Działa od 27 lat. Zatrudnia ponad 3 tys. pracowników w 25 biurach na 4 kontynentach, ma ponad 1 tys. klientów w rożnych branżach. W 2020 r. firma wypracowała ok. 119 mln dol. przychodów.