Od lipca w sprzedaży będzie monitor CRT firmy NEC-Mitsubishi Electronics Display – model MultiSync FP1375X o przekątnej ekranu 22 cale z kineskopem Diamondtron NF. Monitor wykorzystuje technikę Ambix, która polega na połączeniu w jednym monitorze interfejsu cyfrowego (DVI) z analogowym VGA.Model ten przeznaczony jest dla profesjonalistów. Z komputerem monitor może być połączony przez cyfrowy interfejs DVI-D lub wejścia analogowe: DVI-A oraz VGA. Wyposażony jest też w port USB.
Plamka ma wielkość 0,24 mm. Częstotliwość odświeżania poziomego wynosi od 31 do 130 kHz. Rekomendowana rozdzielczość monitora to 1600×1200 pikseli przy odświeżaniu pionowym równym 85 Hz. Rozdzielczość maksymalna wynosi 2048×1536 pikseli przy odświeżaniu pionowym 80 Hz.
Monitor wykorzystuje standard odwzorowania kolorów sRGB (standarised RGB). Ma także funkcję Self-Dignosis Circuit – system diagnostyczny, który o ewentualnych usterkach informuje w formie wyświetlanych na ekranie komunikatów. Funkcja Asset Management umożliwia identyfikację monitora w sieci.
MultiSync FP1375X objęty jest trzyletnią gwarancją producenta realizowaną w systemie 'door-to-door’. Jego sugerowana cena detaliczna netto wyniesie 5 tys zł.