Telehorse, warszawski producent gier wideo, zmienił nazwę na Cannabis Poland i rozpoczyna działalność w branży konopi leczniczych – poinformowała spółka.

"Planuje rozwój w dziedzinie produkcji i sprzedaży wyrobów farmaceutycznych i medycznych z głównym nastawieniem na produkty zawierające kannabinoidy wytwarzane z konopi siewnej, czyli gatunku konopi, który jest całkowicie legalny w Polsce." – wyjaśnia niedawny producent gier.

Uzasadnia, że jest to "jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się obecnie dziedzin w wielu krajach świata z USA i Kanadą na czele." Kapitał zakładowy zostanie podniesiony o 3 mln zł (z 770 tys. zł) w drodze emisji akcji.

Nie jest to pierwsza zasadnicza zmiana działalności. Jak informuje bankier.pl, w 2014 r. spółka weszła na rynek NewConnect jako Blue Ocean Media, zajmując się usługami marketingu dla firm z sektora nieruchomości. W 2017 r. zmieniła nazwę na Pixel Venture Capital i zajęła się inwestycjami w branżę gier wideo. Wkrótce potem przejęła spółkę Telehorse i postanowiła skoncentrować się na produkcji gier. Zmianom towarzyszyły emisje akcji. Obroty Telehorse w ub.r. wyniosły jednak niecałe 10 tys. zł, a strata 1 mln zł. Teraz spółka liczy na nowy początek w kolejnej branży.