Katarzyna Iwuć 18 maja złożyła rezygnację z funkcji prezesa Netii ze skutkiem natychmiastowym. Nie podała przyczyny. Zrezygnował również członek zarządu, Stefan Radzymiński, dyrektor generalny ds. techniki (a wcześniej współzałożyciel i prezes Onyx). Obowiązki prezesa będzie pełnił Wojciech Pytel, członek rady nadzorczej Netii. P.o. ma być do 18 sierpnia br. Do zarządu powołano Grzegorza Bartlera, od 2010 r. szefa departamentu BI w Polkomtelu.

Katarzyna Iwuć zrezygnowała wkrótce po tym, jak UOKiK wydał zgodę na przejęcie Netii przez Cyfrowy Polsat. Umowę w sprawie zakupu ok. 32 proc. udziałów kosztem 638,8 mln zł podpisano w grudniu 2017 r. W minionym tygodniu kolejne 33 proc. papierów kupił Cyfrowy Polsat oraz Karshwell LImited – spółka kontrolowana przez Zygmunta Solorza – Żaka.

Wojciech Pytel dołączył do rady nadzorczej Netii w styczniu 2018 r. Od 2012 r. należy do rady nadzorczej Polkomtela z grupy Cyfrowego Polsatu. Był m.in. członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym Polkomtela, partnerem zarządzającym w IBM Polska, dyrektorem Orange odpowiedzialnym za globalną strategię oraz Country Managerem Nokii.

Katarzyna Iwuć była prezesem, dyrektorem generalnym, dyrektorem finansowym Netii od sierpnia 2017 r. Od 2015 r. kierowała finansami spółki jako członek zarządu, a z Netią była związana od 2014 r., gdy weszła do rady nadzorczej i kierowała komitetem ds. audytu. Była również członkiem zarządu i dyrektorem ds. finansowych w Mennicy Polskiej, była również menedżerem i partnerem w firmach doradczych.