ERDM zaoferował szpitalom, przychodniom i innym placówkom służby zdrowia usługę w modelu Software as a Service, która umożliwia zarządzanie, przechowywanie i archiwizację informacji, a także integrację danych z całego procesu leczenia pacjenta. Podmioty, które skorzystają z ERDM, będą mogły wymieniać się informacjami.

Oprogramowanie przygotowała Agfa HealthCare. Jak zapewniają twórcy, rozwiązanie łatwo integruje się z różnymi systemami informatycznymi wykorzystywanymi w służbie zdrowia. Transfer danych jest zabezpieczony.

Usługa jest skierowana bezpośrednio do podmiotów z sektora opieki zdrowotnej. Właściciele repozytorium zapewniają, że są otwarci na współpracę z integratorami, którzy w razie wdrożenia pozostają podmiotami prowadzącymi danego klienta. Również w tych wypadkach odpowiedzialność za dane i działanie systemu leży po stronie Agfa HeathCare i Exea.

Agfa HeathCare i Exea nie podały, jaka przestrzeń centrum danych została przeznaczona na ERDM, ani jaki był koszt inwestycji. Zapewniono natomiast, że infrastruktura Exea Data Center jest otwarta i elastyczna. Zasoby i przestrzeń dyskowa mają być dostosowywane do wymagań podmiotów korzystających z platformy.