Powstała branżowa rada ekspertów
Związek Cyfrowa Polska utworzył Radę Ekspertów. Na początek składa się ona z dwóch osób, zespół będzie rozszerzany.

Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz i Aleksandra Witowska
Związek Cyfrowa Polska utworzył Radę Ekspertów. Weszły do niej, decyzją członków organizacji branżowej, Aleksandra Witowska i Katarzyna Chałubińska–Jentkiewicz.
Rada będzie pomagać związkowi m.in. w przygotowaniu opinii, stanowisk i raportów.
– Obie ekspertki wesprą nas w tematach szeroko pojętej cyfryzacji, w tym w kwestiach dotyczących cyberbezpieczeństwa, prawa autorskiego oraz wszelkich regulacji dotyczących działalności firm – mówi prezes Cyfrowej Polski, Michał Kanownik.
Zapowiada poszerzanie rady o kolejne osoby.
– Chcemy wokół naszej organizacji tworzyć szerokie zaplecze eksperckie – twierdzi prezes.
Specjalistki ds. prawa, cyberbezpieczeństwa i cyfryzacji
Aleksandra Witowska jest adwokatem, a także doktorantką i stypendystką Fulbrighta. Zajmuje się cyberbezpieczeństwem w europejskim i amerykańskim systemie prawnym. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje zapewnienie zgodności regulacyjnej w organizacji, obsługę korporacyjną, doradztwo w zakresie restrukturyzacji i cyfryzacji.
Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, radcą prawnym, profesorem uczelni i kierownikiem Katedry Prawa Cyberprzestrzeni i Nowych Technologii w Instytucie Prawa w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Pełni także funkcję dyrektora Akademickiego Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa.
Pracowała jako prawnik m.in. w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, Telewizji Polsat i TVP, a następnie w latach 2011-2018 była wicedyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego, instytucji zajmującej się digitalizacją i upowszechnianiem dziedzictwa audiowizualnego.
Podobne aktualności
Branża: trzeba pilnie poprawić dyrektywę o elektrośmieciach
Przepisy o elektroodpadach są już w dużej mierze nieaktualne. Branża w Polsce wskazuje na ryzyka i problemy, którymi trzeba się szybko zająć.
Związek branży IT namawia polskie urzędy do chmury
„Elastyczność, innowacyjność i skalowalność chmury pozwolą urzędnikom pełnić usługi publiczne na najwyższym poziomie” – przekonuje organizacja.
Cyfrowa Polska: „Przed nami ogromna szansa” z 5G
Należy przyspieszyć rozwój prywatnych sieci 5G, wykluczyć dostawców wysokiego ryzyka - apeluje związek branżowy.