Popyt na osobiste dyski stabilny
Sprzedaż dysków osobistych oraz nośników z segmentu entry-level w regionie EMEA spadła w II kw. br. o 1,4 proc. w porównaniu z analogicznym kwartałem ub.r. Jednak wartość zbytu wzrosła o 1,9 proc.

Według IDC w II kw. br. na całym świecie producenci dostarczyli na rynek 6,3 mln dysków. Wartość sprzedaży wyniosła 511 mln dol. (czyli jeden nośnik kosztował średnio 81,1 dol.).
Dane uwzględniają także produkty, w których zainstalowano od 1 do 12 zatok na napędy, przeznaczone na rynek konsumencki, SOHO oraz dla małych firm.
W regionie CEMA (Europa Środkowa, Wschodnia oraz Bliski Wschód i Afryka) spadek zarówno przychodów, jak i ilości dostarczonych urządzeń, wyniósł 13 proc., ale głównie ze względu na wojnę na Ukrainie i sankcje wobec Rosji.
Natomiast w Europie zachodniej wzrost ilościowy sprzedaży wyniósł 3,5 proc., a wartościowy 2,5 proc. rok do roku.
Zdaniem analityka większy popyt wynika z rosnącego zapotrzebowania konsumentów na nośniki do przechowywania danych, poszerzenia oferty producentów jak większego popytu na komputery w małym i średnim biznesie.
Podobne aktualności
Rynek infrastruktury w punkcie krytycznym
Przyspieszył trend, który nie zmieni się w kolejnych latach.
3 powody, dlaczego storage będzie rosnąć
Pandemia wyhamowała rynek pamięci masowych w Europie, ale inwestycje powinny w końcu ruszyć na dobre.
HPE przeskoczył Nutanixa, Dell liderem
Zmiany na rynku systemów hiperkonwergentnych. Weteran branży po kolejnych spadkach osunął się w rankingu największych dostawców.