W ubiegłym tygodniu policja jednocześnie weszła do czterech mieszkań w Krakowie i woj. podkarpackim. Zabezpieczono w nich konsole do gier, komputery i 513 tys. zł gotówki. Zatrzymano cztery osoby.

Według ustaleń śledczych, grupą sprzedającą nielegalne gry kierował 29-letni mieszkaniec Krakowa. Namówił troje znajomych, aby założyli rachunki bankowe i konta na popularnym serwisie aukcyjnym, a następnie przekazali mu dostęp do tych kont i karty płatnicze. Kupował na zagranicznych serwerach pirackie wersje gier płacąc za nie od 2 do 10 dol. za sztukę, a następnie sprzedawał je poprzez założone konta aukcyjne. Uzyskane w ten sposób pieniądze cyklicznie, co kilka tygodni, wypłacał z bankomatów – jednorazowo do 20 tys. zł. Według policji od sierpnia 2015 r. do marca 2016 r. sprzedał nielegalne wersje gier co najmniej za 600 tys. zł. Były to tytuły przeznaczone na konsole.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.