Dave Shull został nowym CEO Poly. Zastąpił Roberta Hagerty’ego który pełnił tę funkcję tymczasowo od lutego 2020 r. Hagerty pozostaje członkiem zarządu, odpowiadając za nadzór nad zespołami zarządzania i strategii oraz fuzji i przejęć. Marv Tseu pozostaje na stanowisku wiceprzewodniczącego zarządu.

Poly to korporacja powstała w 2019 r. z połączenia Polycom i Plantronica w wyniku transakcji wartej 2 mld dol. Koncentruje się na rozwiązaniach do komunikacji i współpracy.

Dave Shull obejmuje stery firmy w okresie transformacji miejsca pracy, którą przyspieszył Covid-19.

“Spodziewamy się, że przejście na tryb pracy zdalnej i korzystanie z technologii chmurowych przetrwa znacznie dłużej niż pandemia. Jest to kluczowy moment w historii Poly” – uważa nowy CEO.

Dave Shull dotychczas był CEO w TiVo Corporation, gdzie zdobył doświadczenie w dziedzinie sprzętu komputerowego dla klientów indywidualnych. Pod jego kierownictwem skorygowany zysk EBITDA TiVo wzrósł o 55 proc. od I kw. 2019 r. do II kw. 2020 r.

Przed objęciem kierownictwa w TiVo pełnił funkcję dyrektora generalnego kanału The Weather Channel. Dave Shull ma ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu mediami cyfrowymi i technologiami telekomunikacyjnymi, a także w zakresie transformacji operacyjnej i rynków kapitałowych.

Zanim został CEO w The Weather Channel przez 10 lat pełnił różne funkcje kierownicze w DISH Network/EchoStar, w tym wiceprezesa i dyrektora handlowego.

Kwartał spadków w czasie pandemii

W I kw. finansowym, zakończonym 27 czerwca, przychody Poly spadły o 22 proc. rok do roku, do 361 mln dol., a marża brutto z 47,5 proc. do 43,9 proc. Firma miała stratę operacyjną (-57 mln dol.). Skorygowana EBIDTA wyniosła 48 mln dol. wobec 98 mln dol. rok wcześniej.

Wyniki mieściły się natomiast w prognozie spółki. W przypadku EBIDTA przekroczyły ją.

„Pracujemy intensywnie, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na zestawy słuchawkowe, wynikającemu z trendów pracy hybrydowej” – komentował wyniki I kw. Robert Hagerty. Jak zauważył, firma działa w okresie zmian w produktach i wyzwaniach związanych z łańcuchem dostaw.

„Kontynuujemy postępy w zakresie transformacji niezbędnej do osiągnięcia celów zintegrowanej firmy i powrotu do rentownego wzrostu” – zapowiedział były już szef.

W aktualnym kwartale Poly zakłada osiągnięcie 346 – 386 mln dol. przychodów (rok wcześniej 462 mln dol.).