Comarch i IS-Wireless zintegrowali swoje rozwiązania, aby dostarczać sieci mobilne w modelu Open RAN (radiowa sieć dostępowa) – przede wszystkim prywatne dla przedsiębiorstw. Wspólnie utworzyły laboratorium 5G, gdzie klienci mogą testować wybrane rozwiązania ze wsparciem inżynierów R&D. Zaprezentowano tu również połączoną ofertę z różnymi przypadki użycia otwartych sieci komórkowych. 5G Lab powstało w strefie Comarch Innovation Space”, gdzie krakowska firma prezentuje rozwiązania dla przedsiębiorstw z różnych sektorów. Współpracę ogłoszono w grudniu ub.r.

Radiową sieć dostępową dostarcza IS-Wireless. Jak twierdzi Artur Chmielewski, Head of Business Development w firmie z Piaseczna, oba podmioty koncentrują się na sieciach prywatnych, ale przypadków użycia jego zdaniem jest więcej, np. sieci klasy operatorskiej, inteligentne miasta i przedsiębiorstwa. Planowana jest dalsza współpraca.

Polskie firmy integrują potencjały na nowym rynku. IS-Wireless w tym roku nawiązał również współpracę z Hawe Telekom w obszarze 5G.