Asseco South Eastern Europe pracuje nad przejęciami w Albanii i Portugalii – poinformował prezes Konrad Jeleński (wg PAP Biznes). W Albanii spodziewana jest finalizacja zakupu podmiotu działającego w sektorze finansowym i przedsiębiorstw. Polska firma pracuje też nad zamknięciem akwizycji firmy w Portugalii, działającej m.in. na rynku e-commerce.

Jak poinformował szef Asseco SEE, spółka rozgląda się za potencjalnymi podmiotami do przejęcia we wszystkich krajach. Liczy na zakup 2 -3 średnich firm rocznie, choć w związku z możliwym kryzysem nie da się tego przewidzieć.

Dobry czas na zakupy. Spółki robią się tańsze

Szef Asseco SEE spodziewa się wobec niepewnej sytuacji gospodarczej spadku wycen spółek. „Już to widzimy. Są podmioty, które wracają do rozmów” – zauważa Konrad Jeleński.

Asseco South Eastern Europe działa obecnie w 24 krajach. Zatrudnia 2,9 tys. osób. Jak zapewnia, w Europie Południowo-Wschodniej jest największym podmiotem w branży pod względem przychodów ze sprzedaży własnego oprogramowania i usług.

W III kw. 2022 r. Asseco SEE osiągnęło przychody ze sprzedaży na poziomie 88,1 mln euro, co oznacza wzrost o 53 proc. r/r.