Transition Technologies PSC, integrator rozwiązań IT, utworzył we Francji spółkę zależną. Nowa firma – Transition Technologies PSC France – będzie samodzielnie pozyskiwać i obsługiwać klientów na lokalnym rynku.

Możliwa jest dalsza ekspansja zagraniczna

Wiodącym kierunkiem w strategii rozwoju TT PSC są działania globalne, w tym rozbudowa sieci oddziałów firmy na świecie i świadczenie lokalnych usług poprzez te jednostki. Spółka analizuje możliwość ekspansji na kolejnych rynkach zagranicznych, m.in. otwarcie spółek w Szwecji, Australii i Wielkiej Brytanii. Ostatnio weszła do Niemiec i na Tajwan.

„Dostrzegamy rosnące zapotrzebowanie rynku na kompleksowe rozwiązania w zakresie transformacji cyfrowej. Jesteśmy przekonani, że strategia zakładająca rozwój międzynarodowy jest dla nas właściwym kierunkiem, ponieważ pozwala nam efektywnie współpracować z klientami i lepiej rozumieć ich specyficzne potrzeby” – mówi Szymon Bartkowiak, CEO TT PSC.

Menedżer z ponad 30-letnim stażem pokieruje francuskim biznesem

Szefem francuskiej spółki TT PSC został Jean-Pierre Tirault, menedżer który jest w branży już od ponad 30 lat, a od roku w TT PSC. Poprzednio przez dwie dekady był związany z amerykańskim dostawcą usług IT, korporacją PTC, gdzie ostatnio był starszym wiceprezesem ds. aliansów strategicznych. PTC jest zresztą partnerem polskiego integratora.

Tirault jako element strategii francuskiej spółki wymienia optymalizację łańcucha dostaw klientów z sektora przemysłowego z pomocą rozwiązań Transition Technologies PSC. Polski integrator ma już doświadczenie w realizacji projektów dla francuskich firm, w tym dużych klientów z sektora usług elektronicznych i przemysłu. Zbudowana przez spółkę przemysłowa platforma do zarządzania liniami produkcyjnymi jednego z dużych dostawców działa już na czterech rynkach: francuskim, polskim, niemieckim i tunezyjskim.

Obecnie Transition Technologies PSC tworzy zespół ponad 600 ekspertów, pracujących w sześciu polskich miastach i czterech oddziałach zagranicznych (USA, Taiwan, Dania, Niemcy).

Cała grupa TT realizuje strategię ekspansji zagranicznej. „Nie ma innej drogi dla IT niż konkurowanie na rynkach światowych. Jeśli ktoś chce być tylko lokalnym graczem, wcześniej czy później dotrze do nieprzekraczalnych barier w rozwoju” – mówił w styczniu br. prezes grupy Transition Technologies, Konrad Świrski.