Transition Technologies MS (TTMS) podpisał umowę zakupu 56 proc. akcji w duńskiej spółce ConCor. Firma ta działa od 19 lat i specjalizuje się w outsourcingu IT, podobnie jak TTMS.

Zakup umożliwi wzmocnienie obecności TTMS na rynkach krajów skandynawskich – zdaniem zarządu polskiej firmy. Szef TTMS ocenia, że wspólnie uda się dotrzeć do znacznie większej liczby klientów i pozyskać więcej wysokomarżowych projektów. Skandynawia to miejsce działalności wielu międzynarodowych korporacji.

Polska firma chce być globalnym graczem

„Chcemy, by ConCor był naszym oknem na tamtejsze rynki. Transakcja przybliży nas także do realizacji celu, którym jest zdobycie pozycji globalnego dostawcy usług IT” – mówi Sebastian Sokołowski, prezes Transition Technologies MS.

Transakcja finansowana jest ze środków własnych. Nie ujawniono jej wartości.

Polsko – duńskie zespoły ruszają do pracy

ConCor w 2020 r. osiągnął ok. 3,5 mln euro przychodów. Dostarcza usługi IT dla dużych i średnich firm w regionie. Jest wieloletnim partnerem Salesforce’a.  

Usługi świadczone wspólnie przez TTMS i ConCor będą oparte o near-shoring z Polski w ramach zespołów polsko-duńskich – zapowiada polska firma.

TTMS należy do grupy Transition Technologies. Koncentruje się na usługach dla międzynarodowych korporacji. TTMS planuje publiczną ofertę akcji i debiut na głównym rynku GPW. Przychody ze sprzedaży grupy TTMS wyniosły 102,5 mln zł w 2020 r.

Zagranica kluczowa dla rozwoju

Skandynawia, kraje nordyckie, DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria) i Wielka Brytania to według TTMS najważniejsze regiony, w których spółka dąży do zwiększenia skali swojego biznesu w Europie.

Poza Europą TTMS ma również spółkę w Malezji, działającą w Azji i Australii. Zagraniczne przedstawicielstwa grupy znajdują się w USA, Austrii i Singapurze. Firma ma także status centrum R&D we Francji.