Grupa kapitałowa Transition Technologies po trzech kwartałach 2022 r. osiągnęła ponad 520 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 50 proc. r/r) przy wysokich wskaźnikach rentowności – EBIDTA ok. 60 mln zł. Oczekuje w całym 2022 r. przekroczenia poziomu 700 mln zł sprzedaży.

Światowa gospodarka znajduje się w okresie turbulencji, ale pomimo to nasze obroty pozostają na rekordowym poziomie. Usługi IT nie zwalniają tempa, a zapotrzebowanie na nie wciąż rośnie” – komentuje Konrad Świrski, prezes Transition Technologies. „Pokazuje to, jak sektor ITC jest odporny na kryzysy” – dodaje lider grupy.  

Na jakich rynkach koncentruje się grupa

Grupa Transition Technologies skupia się na rozwiązaniach dla przemysłu, medycyny i energetyki oraz na usługach produkcji oprogramowania (managed services). Od dawna jest obecna w sektorze automatyki przemysłowej, a obecnie rozwija także obszar robotyki dla przemysłu.

W ramach grupy spółka Transition Technologies PSC, dostawca rozwiązań dla przemysłu, koncentruje się na zagadnieniach digitalizacji, technologii chmurowych, cyberbezpieczeństwie, sztucznej inteligencji i data science.

Klienci potrzebują zarządzania energią

Jak wyjaśnia Szymon Bartkowiak, prezes TT PSC, strategia spółki zakłada długotrwałą współpracę z klientami przemysłowymi i wytwórcami oprogramowania działającymi globalnie, w odpornych na zawirowania rynkowe sektorach gospodarki.

„Takie podejście procentuje, m.in. nowymi współpracami, które nawiązujemy z klientami w USA, Szwajcarii, ale także w Polsce wspierając ich w nowych wyzwaniach, jakim są np. rosnące ceny energii. Coraz częściej pomagamy firmom efektywniej zarządzać energią w fabrykach poprzez wdrażanie Energy Management System” – mówi Szymon Bartkowiak.

Jak zapewnia, rośnie liczba realizowanych projektów i zatrudnienie w spółce. Obecnie w TT PSC jest ponad 900 specjalistów.

Większy popyt na outsourcing

Transition Technologies MS, spółka specjalizująca się w outsourcingu, szczególnie managed services, podaje, że odnotowuje znaczny wzrost sprzedaży usług w porównaniu z ub.r.

„Konsekwentnie budujemy dużą, międzynarodową organizację dzięki strategii organicznego wzrostu i przejęć na rynkach zagranicznych” – wyjaśnia strategię spółki Sebastian Sokołowski, prezes TT MS.

Polska firma jeszcze w tym roku planuje kupić większościowy pakiet udziałów dostawcy usług IT w regionie APAC.

W kraju TT MS rozważa debiut giełdowy (proces wejścia na GPW został wstrzymany z uwagi na wojnę w Ukrainie).

Transition Technologies pomogło Baltic Pipe

Natomiast Transition Technologies CS, spółka specjalizująca się w projektach automatyki przemysłowej, uczestniczyła w projektach związanych z Baltic Pipe, ale myśli o innych segmentach rozwijając m.in. współpracę ze światowym dostawcą urządzeń dla robotyki.

Polska firma w atomowych projektach

Transition Technologies AS (oprogramowanie dla optymalizacji sektora energetycznego) widzi też szansę w przyszłym rozwoju energetyki jądrowej.

Jedną z odpowiedzi spółki na kryzys energetyczny jest aktywne działanie w sektorze energetyki jądrowej” – ocenia sytuację Paweł Różacki, prezes TT AS. 

Firma współpracuje na tym rynku m.in. z wykonawcami z USA i Korei. Jest jednym z nielicznych polskich dostawców IT dla tego sektora.

Transition Technologies idzie po 1 mld zł przychodów do 2025 r.
 „Rok 2022 będzie rekordowy, ale w przyszłości nie chcemy zwalniać tempa. Planujemy być co najmniej 1 miliardową firmą informatyczną działająca na sześciu kontynentach – jeszcze przed 2025 rokiem i budować międzynarodową grupę o polskich korzeniach” – zapowiada prezes Konrad Świrski.