APN Promise ostatnio intensywnie wdraża strategię ekspansji na rynki zagraniczne. W Uzbekistanie została zarejestrowana spółka APN Promise Aral FE LLC z siedzibą w Taszkiencie. APN Promise SA ma w niej 95 proc. udziałów, a pozostałe 5 proc. posiada Mikhail Nam – pełniący jednocześnie funkcję przedstawiciela APN Promise na terytorium Kazachstanu, Ukrainy i regionu Wspólnoty Niepodległych Państw. Mikhail Nam został powołany do pierwszego zarządu nowej spółki w Uzbekistanie.

Głównym przedmiotem działalności spółki zależnej będzie pozostała działalność w zakresie technologii informatycznych i systemów komputerowych, a dodatkowymi m.in. sprzedaż hurtowa i detaliczna komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania, usługi przechowywania i przetwarzania danych, programowanie komputerowe i inne.

APN Promise podkreśla, że zagraniczna ekspansja jest ważnym elementem rozwoju biznesowego spółki. W czerwcu br. grupa weszła do Pakistanu oraz na Węgry.

Poza Polską APN Promise poprzez spółki zależne jest już obecny na następujących rynkach: Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Rumunia, Węgry, Kazachstan, Pakistan, Uzbekistan.

W 2023 r. Grupa APN Promise osiągnęła 923 mln zł przychodów ze sprzedaży i 3,5 mln zł zysku netto.