Euvic ogłosił przejęcie Sirocco Mobile – spółki specjalizującej się w rozwoju systemów IT i aplikacji mobilnych.

Firma została założona w 2008 r. przez Ludwika Żółtowskiego (CEO) i Macieja Wojtyczkę (CTO). Ma główną siedzibę w Warszawie, a centra deweloperskie w Gliwicach oraz w Brukseli. Obecnie zatrudnia ponad 80 specjalistów IT.

Piąty filar dostał wzmocnienie

Przejęcie wzmacnia jeden z pięciu filarów biznesowych grupy Euvic – software development – w obszarze rozwoju i wdrożeń rozwiązań mobilnych oraz systemów IT.

Sirocco oferuje szeroką gamę produktów na urządzenia mobilne oraz oprogramowanie biznesowe przygotowane dla konkretnych podmiotów. Ma klientów w Polsce i na świecie w branży motoryzacyjnej, e-commerce, medialnej, ICT i marketingowej.

To kolejna akwizycja Euvic w ramach nowej strategii Integratora 2.0. Celem jest rozwój unikalnej i kompleksowej oferty cyfrowej transformacji dla klientów.

W ub.r. Euvic rozpoczął przejęcia spółek specjalizujących się w outsourcingu kompetencji IT, digital marketingu i infrastrukturze IT.

Grupa prezentuje imponujące tempo akwizycji. Tylko w kwietniu br. zapowiedziano przejęcie Eo Networks oraz FFW Communications.

Przejęcie Sirocco Mobile jest trzecią zaplanowaną na ten rok transakcją. Seria tegorocznych przejęć ma szansę stać się jedną z największych inwestycji na rynku IT w tym roku – zapowiada Euvic.

Kolejna specjalizacja w ramach grupy

„Specjalizacja jaką rozwijamy w ramach grupy z udziałem Sirocco Mobile doskonale wzmacnia naszą dotychczasową ofertę z zakresu rozwoju oprogramowania, w szczególności zaawansowanych systemów biznesowych i mobile” – komentuje Wojciech Wolny, założyciel grupy i prezes Euvic.

Ludwik Żółtowski, prezes Sirocco Mobile, spodziewa się kontynuacji działalności na zdecydowanie większą skalę w ramach grupy.

Łączące się podmioty liczą na wykorzystanie efektu synergii w bliskiej przyszłości, nowe szanse biznesowe i możliwość realizacji najbardziej złożonych projektów.

„Pozwoli nam to na skalowanie działalności poza dobrze znane nam sektory oraz na wykorzystanie dotychczasowych doświadczeń i umiejętności w projektowaniu rozwiązań dla szerokiego portfolio klientów grupy” – przekonuje Maciej Wojtyczka, dyrektor ds. technologii w Sirocco Mobile.

Sirocco Mobile będzie współtworzyć ofertę filaru Software Development, który wraz z czterema pozostałymi (Body/Team Leasing, Infrastruktura IT, Innowacje i Digital), co stanowi kompleksową ofertę grupy Euvic dla biznesu.

W 2020 r. przychód wszystkich spółek w grupie Euvic wyniósł ok. 650 mln zł, a EBITDA 50 mln zł.