SoftwareHut, czyli największa spółka grupy kapitałowej TenderHut, łączy się z kolejną firmą – Order of Code z Przemyśla. Utworzy piąte centrum deweloperskie grupy w Polsce. Udziałowcy Order of Code zostali akcjonariuszami TenderHut.

Rozwój poprzez konsolidację polskich firm IT to jeden z głównych celów, jakie TenderHut postawił przed sobą na początku swojej działalności. W poprzednich latach białostocka grupa połączyła siły z LemonTea, QBurst Poland, LIT i GSWtech.  Utworzyła oddziały w różnych częściach kraju oraz w USA i we Francji. TenderHut powstał w 2015 r. z przekształcenia spółki Codearch.

– Polskie podmioty mogą konkurować na rynkach zagranicznych tylko wtedy, kiedy będą działały w grupie – twierdzi Robert Strzelecki, szef Tenderhut. Ponad 90 proc. klientów grupy to firmy zagraniczne.

Na Order of Code nie kończą się jednak plany TenderHut. Trwają zaawansowane rozmowy z dwoma firmami, które mają zostać połączone ze spółką ProtectHut – poinformował Jerzy Potocki, Head of M&A TenderHut. Takie połączenie wzmocniłoby ofertę usług cyberbezpieczeństwa.

W skład grupy kapitałowej TenderHut wchodzą 4 współpracujące ze sobą spółki zależne: SoftwareHut (projektowanie i rozwój systemów IT, outsourcingu), Solution4Labs (wdrożenia i dostosowywania systemów klasy LIMS), LegalHut (doradztwo w zakresie zamówień publicznych), ProtectHut (cyberbezpieczeństwo). Tenderhut planuje debiut na GPW. Przypuszczalny termin to I kw. 2020 r.