Grupa Euvic zamierza osiągnąć 4 mld zł przychodów w perspektywie nie dłuższej niż 8 lat. Wzrost ma nastąpić poprzez przejęcia, ekspansję zagraniczną, dalszą konsolidację rynku IT i wzmocnieniu głównych filarów działalności (Software Development, Body/Team Leasing, Infrastruktura IT, Commerce Transformation, Innowacje i Performance). Takie są założenia strategii grupy.

Dla porównania w 2021 r. sumaryczne przychody grupy Euvic wyniosły 1,06 mld zł. Prognoza na ten rok zakłada blisko 20 proc. wzrost, do 1,27 mld zł. W pierwszej połowie br. grupa wypracowała przychód 590,7 tys. zł. Za 84 proc. tego wyniku odpowiada 12 największych spółek.

Plan na parkiet

Euvic informuje również, że zamierza wejść na warszawską giełdę. Zakończył zmianę tożsamości prawnej na spółkę akcyjną i czeka na wpis w KRS.

Euvic twierdzi, że jego główną przewagą rynkową jest działanie w modelu 360°, tzn. zapewnia klientom dostęp do kompetencji i usług w każdym obszarze IT, wspierającym cyfrową transformację biznesu. Od 2020 r. realizuje założenia strategii Integrator 2.0, rozszerzając zakres i kompleksowość świadczonych usług.

Nowe oddziały za granicą

Planowany jest rozwój ośrodków biznesowych w USA, Wielkiej Brytanii, regionie DACH, a także w Ukrainie i Izraelu. W ramach tych działań powstały dwa nowe oddziały: w Finlandii i Dubaju.

Jako wsparcie w rozwoju działalności międzynarodowej do zarządu Euvic dołączył Ola Hesselroth, obejmując stanowisko wiceprezesa.

10 przejęć rocznie

Do końca 2022 r. Euvic planuje sfinalizować 8-10 transakcji. W wyniku jednej z nich do grupy dołączył ukraiński software house Exoft ze Lwowa, zatrudniający ponad 80 programistów. Ma klientów w USA, Skandynawii i Nowej Zelandii.

„Naszą ambicją jest, aby utrzymać proces akwizycji na poziomie ok. 10 operacji rocznie” – mówi Wojciech Wolny, prezes i założyciel Euvic. „Zamierzamy skupić się na Polsce, ale jesteśmy też aktywni w Ukrainie. Decyzja o takim kierunku wynika z tempa rozwoju i poziomu branży IT, który w tym rejonie jest równie wysoki, co w Polsce, zaś w związku z napaścią Rosji wyceny spółek znacznie spadły” – twierdzi.

Dla przypomnienia w 2021 r. do grupy Euvic dołączyło 8 podmiotów.

eoNetworks szykuje inwestycję w kolejną spółkę

W kwietniu 2021 r. do grupy Euvic dołączył eo Networks, który konsoliduje usługi i kompetencje z obszaru infrastruktury IT.

W tym roku do jej struktur włączony został zespół serwisowy Euvic IT. W ub.r. eo Networks zaangażowało się kapitałowo w Tekker,

„Podjęliśmy rozmowy i negocjacje z kolejnymi startupami. Podpisaliśmy także list intencyjny z Hand2Band i jesteśmy na etapie finalizacji umowy inwestycyjnej. To krok, który pozwoli nam na podwojenie liczebności naszego zespołu programistycznego i rozwój usług związanych m.in. z budową i utrzymaniem systemów transakcyjnych oraz innych rozwiązań wspierających e-commerce”– mówi Błażej Piech, prezes eo Networks.

Liczymy na to, że w najbliższych dniach poinformujemy o kolejnej inwestycji, tym razem z obszaru IT” – zapowiada prezes.

Spółka rozwija dział wytwarzania programowania. Programiści eo Networks działają jako jeden z zespołów zarządzających przy realizacji nowych projektów, m.in. dla branży retail.

Strategia rozwoju Euvic to także dalsza profesjonalizacja działań, którą spółka realizuje – jak poinformowano – poprzez angażowanie wysoko wykwalifikowanej kadry zarządzającej oraz współpracę z doświadczonymi inwestorami.