DPS Software został autoryzowanym partnerem DocuWare na polskim rynku. Niemiecka firma dostarcza rozwiązania do zarządzania obiegiem dokumentów (DMS) i zarządzania treścią (ECM). Ma ponad 14 tys. klientów w 90 krajach i ponad 600 tys. użytkowników, w tym światowe korporacje i małe podmioty. W 2019 r. została przejęta przez Ricoh.

Jak przekonuje DPS Software, rozwiązania DocuWare dobrze wpisują się w trend cyfryzacji i optymalizacji procesów biznesowych. Ponad połowa managerów wysokiego szczebla w Polsce (58 proc.), uznała cyfryzację za priorytet – wynika z raportu Deloitte. Według Nucleus Research „Content Management zwraca 8,55 zł za każdą zainwestowaną złotówkę. Kluczowymi czynnikami decydującymi o wartości tych rozwiązań są zwiększona produktywność użytkowników i oszczędności kosztów wynikające z przesunięcia personelu lub uniknięcie dodatkowego zatrudnienia.”

„Wychodzimy z założenia, że jeśli coś można zautomatyzować, trzeba to zrobić, a wartość pracy człowieka wykorzystać w obszarze, z którym nie poradzi sobie technologia. Dlatego właśnie do portfolio włączyliśmy oprogramowanie DocuWare” – komentuje Wojciech Obst, dyrektor techniczny DPS Software.