Bonair dołącza do grupy Fellowmind, która jest głównym partnerem Microsoft Business Applications w Europie. Tym samym jest pierwszym i jedynym partnerem giganta z branży aplikacji biznesowych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Udziałowcy zarządu Bonair SA stają się akcjonariuszami Fellowmind. Pracownicy otrzymają możliwość zakupu akcji. Biura firmy w Polsce staną się placówkami grupy.

Bonair działa od 1991 r. Obecnie prezesem jest jeden z jej współzałożycieli, Andrzej Wach. Od 1997 r. Bonair jest spółką akcyjną. Świadczy usługi wdrożeniowe Microsoft Dynamics w obszarach CRM, BI oraz ERP. Zatrudnia ponad 100 ekspertów. Wśród dużych klientów grupy jest m.in. Komputronik Biznes, a także GPW i KNF.

Jak wyjaśnia zarząd Bonair, spółka poszukiwała optymalnej ścieżki rozwoju. Rozpoczęła współpracę z zagranicznymi partnerami Microsoftu, a w rezultacie tej współpracy zdecydowano się dołączyć do grupy Fellowmind. Firma zamierza zwiększyć zatrudnienie specjalistów o ok. 30 proc.

Fellowmind to europejska grupa reprezentowana przez spółki w 5 krajach: Szwecji, Holandii, Niemczech, Danii i Finlandii. Teraz za sprawą Bonair do tego grona dołączyła również Polska, co oznacza 7 podmiotów w grupie. Po połączeniu sił Fellowmind będzie zatrudniać ok. 1350 pracowników, a łączne obroty przekraczają 180 mln euro. Ambicją grupy jest osiągnięcie pozycji lidera w rozwiązaniach MS Dynamics w Europie.