Małgorzata Ratajska-Grandin została liderem OVHcloud Startup Program. Z OVHcloud jest związana z od początku 2020 r. jako Startup Development Manager w regionie CEE.

W poprzednich latach (2018 – 2019) kierowała fundacją Geek Girls Carrots, skoncentrowaną na wsparciu kobiet w sektorze IT.

Ma również doświadczenie z własnym start-upem, zarządzając w Brukseli Yangram Health (2014-2018), który opracował rozwiązania dla sektora medycznego.

W Brukseli kilka lat spędziła w Biurze Regionu Małopolska, odpowiadając m.in. za innowacje i ICT. Była również asystentką europosła Dariusza Rosatiego.

Nowa dyrektor Global OVHcloud Startup Program ma ambicję objąć programem nawet 500 startupów z całego świata w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Program działa od 2015 r. Firma udzieliła do tej pory wsparcia ponad 1,8 tys. startupów na całym świecie. Wartość inwestycji wyniosła ponad 6 mln euro.

Wsparcie obejmuje m.in. do 10 tys. euro bezzwrotnych środków do wykorzystania na produkty OVHcloud dla startupów oraz do 100 tys. euro dla scale-upów, pomoc techniczną, dostęp do market place, wsparcie w promocji i in.

Szybko powstają, szybko znikają
„Blisko 90 proc. startupów znika w mniej niż trzy lata od momentu startu. Umiejętność zaadresowania konkretnej potrzeby oraz mocny potencjał wzrostu nie wystarczą, aby zagwarantować ich przetrwanie. Dla zapewnienia pełnego rozwoju niezbędne jest osiągnięcie pewnego poziomu dojrzałości, posiadanie solidnej infrastruktury oraz wiedzy o tym, jak znaleźć zaufanych partnerów. Naszym celem jest wspieranie każdego startupu zgodnie z jego tempem rozwoju i potrzebami, aby jak najwięcej z nich rozwinęło swój biznes i aby choć część stała się kolejnymi jednorożcami” – mówi Małgorzata Ratajska-Grandin.

.