Policja inwestuje w narzędzia do pracy zdalnej. Komenda Główna ogłosiła przetarg na zawarcie umowy ramowej na rozbudowę systemu wideokonferencyjnego. Postępowanie obejmuje dostawę terminali wideokonferencyjnych wraz ze sprzętem i licencjami, a do tego serwis gwarancyjny przez 3 lata.

Policja przygotowała na realizację zamówienia 19 mln zł brutto. Zamierza podpisać 2-letnią umowę ramową z jednym wykonawcą.

W przetargu wpłynęła jedna oferta o wartości 18,72 mln zł. Złożyło ją konsorcjum krakowskiej spółki VisionCube (lider) i Klikmedia Aleksander Podgórski z Bobrowca niedaleko Warszawy.

5 typów terminali i 347 monitorów

Mundurowi zamawiają ponad 30 rodzajów sprzętu i dodatków. W tym jest 5 typów terminali wideokonferencyjnych, obiektywy, stojaki, wieszaki, router 5G, koncentrator tuneli VPN i in.

Policja zamierza wyposażyć się w sumie w 300 terminali. Wśród nich najwięcej (221 szt.) powinna cechować rozdzielczość wideo strumienia głównego do 1080p 60 kl./s. Zamawiane mogą być też w mniejszej ilości terminale 4K.

Funkcjonariusze podczas telekonferencji zasiądą również przed 347 szt. 55-calowych monitorów (3840 x 2160 pikseli).

Sprzęt zostanie dostarczony jednostkom policji. Wykonawca ma zająć się również szkoleniami.

Komenda Główna wymaga, by w okresie 36-miesięcznej gwarancji awarię krytyczną usunąć najwyżej w ciągu 96 godz. od zgłoszenia, a zwykłą w maksymalnie 14 dni.