Lider poznańskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa F-Secure, Leszek Tasiemski, stanął na czele globalnego działu badań i rozwoju produktów oraz usług przeznaczonych dla biznesu. Jako wiceprezes będzie zarządzał grupą około 150 inżynierów pracujących w czterech lokalizacjach na świecie. Awans polskiego specjalisty jest związany z wdrażaniem przez F-Secure nowej strategii koncentracji na usługach biznesowych, skierowanych głównie do średnich przedsiębiorstw. Firma rozpoczęła transformację z tradycyjnego producenta antywirusów w dostawcę kompleksowych rozwiązań cyberbezpieczeństwa w 2015 r.

W skład produktów dla biznesu wchodzą zabezpieczenia punktów końcowych, narzędzia do zarządzania podatnościami, ochrona rozwiązań chmurowych firm trzecich (Cloud Protection) i zarządzana usługa wykrywania i reagowania na zdarzenia (EDR – Endpoint Protection and Response). Tasiemski będzie odpowiedzialny również za dalszy rozwój usługi Rapid Detection Service – systemu wczesnego wykrywania włamań.

Do tej pory Leszek Tasiemski zarządzał działem R&D tworzącym narzędzia, które pozwalają analizować, zapobiegać oraz zwalczać cyberzagrożenia. Ten zlokalizowany w Poznaniu oddział F-Secure zajmował się również testami penetracyjnymi, czyli przeprowadzaniem kontrolowanych ataków, które mają na celu poprawienie poziomu zabezpieczeń w organizacji. W ciągu 3 lat liczba pracowników poznańskiego biura zwiększyła się czterokrotnie, do kilkudziesięciu programistów, analityków i tzw. etycznych hakerów.

– Leszek w bardzo krótkim czasie rozwinął poznański oddział F-Secure do poziomu światowej klasy centrum zwalczania cyberzagrożeń – twierdzi Jyrki Tulokas, wiceprezes działu produktów i usług cyberbezpieczeństwa w F-Secure.

Leszek Tasiemski jest związany z F-Secure od czerwca 2015 r. Wcześniej w latach 2010 – 2015 pracował w nSense, od 2014 r. był szefem polskiego oddziału firmy.