Grupa iliad, która w ub.r. przejęła P4 (Play), poinformowała, że złożyła Liberty Global wstępną ofertę nabycia 100 proc. kapitału zakładowego UPC Polska. Jej wartość to 7,3 mld zł, i jest oparta na przewidywanym wyniku EBIDTA za 2021 r. (782 mln zł).

„Rozmowy są obecnie w toku, a grupa iliad nie może obecnie zagwarantować ich pomyślnego wyniku. Poinformuje rynek o wyniku rozmów w odpowiednim czasie” – podała francuska korporacja.

Grupa iliad przejęła Play w ub.r. kosztem blisko 10 mld zł. Informuje jednocześnie, że w pierwszym półroczu 2021 rozpoczęła prace nad różnorodnymi projektami rozwoju działalności, do których zaliczono przejęcie operatora infrastruktury stacjonarnej. UPC w Polsce w końcu ub.r. miało ponad 1,5 mln klientów, a zasięg operatora ocenia się na ok. 3,6 mln adresów.

UPC jest częścią Liberty Global, największego na świecie międzynarodowego operatora usług telewizji i szerokopasmowego Internetu z siedzibą w USA, działającego w ponad 30 krajach.

Iliad poinformowała, że Play według wstępnych danych (przed audytem) za I półrocze 2021 r. zwiększył przychody z usług mobilnych o 8 proc., a skorygowana EBITDAaL wzrosła rok do roku o 47 proc. W II kw. br. bazę klientów mobilnych powiększono o 145 tys. i łącznie o 200 tys. klientów konwergentnych.